LoguVīrs plastmasas logi

Kādus logus izvēlēties?

Jautājums par miljonu.

Kas notiek cilvēku prātos, kad Jums ir jāizvēlās starp dažādām lietām?

Vai logu izvēli nosaka, tas, kā mēs jutīsimies mājās?

Gaišas plašas telpas, silta istaba, pieklusinātas skaņas, ērti verami logi.

Būs daļa cilvēku, kas oponēs, un prasīs tikai un vienīgi siltumtehniskos raksturlielumus, lai veiktu pareizo izvēli.

Patreiz, tirgū ir pieejami tikai tīs logu pamatveidi (un to kombinācijas):

-PVC (plastikāta) logi,

-Alumīnija logi,

-Koka logi.

 

PVC (plastmasas) logi.

Vēsturiski PVC logi un to profili tika izveidoti, lai logu konstrukcijas izmaksas būtu mazākas, par koka vai aluminija logiem.Izmaksu ziņā PVC logi noteikti būs paši lētākie.

Ko PVC logi var piedāvāt cilvēkiem ar sajūtām?

*Gaišas telpas, noteikti

*Siltumu mājās – viennozīmīgi,

*Klusumu un labsajūtu,

*Ērtu logu vēršanu un kopšanu,

*Dažādu krāsu profilus un to kombinācijas(izvēle ir apmēram starp 30 krāsu toņiem).

 

Ko PVC logi var piedāvāt “sausiņiem” ?

*PVC logu rāmju profilus šķērgriezumā no 5-7 un vairāk kamerām, ar iebūves dziļumu no 70mm līdz pat 125mm,

*Siltumpretestības koeficentus PVC loga profilam Uf- no 0,8-1,4 W/m2K

*Siltumpretestības koeficentus stikla paketēm Ug- no 0,5-1,1 W/m2K

*Siltumpretestības koeficentus uz visu logu konstrukciju Uw- 0,7-1,8 W/m2K

*Logu vēršanās mehānismi (furnitūra) universāla.

 

Kādi tehniskie ierobežojumi pastāv PVC logiem?

*mazākās standarta veramās vērtnes izmērs kurus var izgatavot 450 x 450mm,

*lielākās standarta veramās vērtnes izmērs kurus var izgatavot 1400 x 1400mm vai 1000 x 2100mm,

*logu furnitūra iztur svaru uz vienu standarta veramo vērtni līdz 100 kg,

*nestandarta apaļiem logiem diametrs ne mazāks par 600 mm,

*nestandarta trapecveida logiem sakausējumu stūri ne mazāki par 30 grādiem,

(izmēri ir orientējoši, jo pielietojot dažādus profilus un armējumu, logu tehniskie raksturlielumi var būt arī citādāki).

Kāpēc izvēlēties PVC logus?

Sakarā ar to, ka liela daļa cilvēku dzīvo daudzstāvu sērijveida tipa mājās, pieejamākie logi cenas-kvalitātes attiecības ziņā, viennozīmīgi ir pvc logi.Daudzi izvēlas plastikāta logus.

1.Ekonomiskais variants: loga rāmja iebūves dziļums 70mm, komplektā ar 2-stiklu paketi. Vidēji logu koeficents Uw ap 1,45-1,60 W/mK, kas atbilst LR būvnormatīviem, ne vairāk par 1,8W/m2K.

2.Uzlabot logus, gan siltuma, gan sakaņas noturības ziņā, var ieliekot 3-stiklu paketi.Koeficents Uw būs ap 1,1-1,25W/mK.

3.Nākošais solis siltuma taupītājiem izvēlēties biezāku loga rāmi, ar iebūves dziļumu no 85-95mm. Tas tehnisko koeficentu Uw uzlabo vēl par 0,1-0,4 desmitdaļām.

4.Mainot logu profilus, stikla paketes, un citas logu komplektējošās detaļas, var panākt ļoti labus rezultātus, gan vizuāli, gan siltumtehniskajā ziņā.

Saliekot visus parametrus kopā, iegūstam mūsdienu tehnoloģiskajām prasībām atbilstošus PVC logus. Variantu iespējas un kombinācijas ir dažādas: sākot ar ekonomiskajiem PVC logu profiliem, līdz pat logiem, kuri der, “Pasīvajās” mājās. Arhitekti un dizaineri noteikti nebūs apdalīti. Vizuāli logu rāmjus var izgatavot dažādos krāsu toņos un variācijās. Konstruktīvi logus var izgatavot pietiekoši lielus un atbilstošus arhitektoniskajiem risinājumiem.

 

Alumīnija logi.

-Galvenās pamatlietas, bez siltuma, klusuma un ērtas vēršanās, ir, iespēja izgatavot palielināta izmēra konstrukcijas:

-logu profili un to kombinācija visās RAL kataloga krāsās,

-aluminiju konstrukciju izgatavošana daudzstāvu namiem, fasādes sistēmas,

-alumīnija stikla jumti,

-ziemas dārzi.

Kāpēc izvēlēties aluminija logus?

Alumīnija logus izmanto lielu stiklotu laukumu izgatavošanā, privātmājās un daudzstāvu namos. Ziemas dārzu izgatavošanā. Aluminija-stikla konstrukcijas izmanto stikloto jumtu izgatavošanā. Arhitekti izmantom aluminija konstrukcijas sarežģītos tehniskos risinājumos, kur nepieciešami lieli stikloti laukumi. Aluminija logi un durvis tiek izmantoti bīdāmās automātiskajās sistēmas lielveikalos. Aluminija durvis izmanto privātmājās. Tās ir siltas un drošas. Alumīnija logu bīdāmās sistēmas ļauj ātri pārveidot blakus esošas telpas par plašām hallēm. Alumīnija starpsienas tiek izmantotas birojos un ofisos. Jā, un debesskrāpjos izmanto tikai aluminija logus.

Aluminija logiem ir tikai viens, bet nozīmīgs mīnuss. Alumīnija logi ir salīdzinoši dārgi.

 

Koka logi.

-galvenā koka logu priekšrocība, dabīgs materiāls,

-pielietojamās sistēmas IV68, VI78, VI92 (cipars apzīmē līmētās brusas biezumu)

-pietiekošu siltumu un klusumu nodrošina atbilstošas stikla paketes izvēle,

-logu vēršanas mehānismi ir universāli,līdzīgi, kā plastikāta logiem,

-liels krāsu toņu daudzums, nodrošina koka logu burvīgo izskatu.

Kāpēc izvēlēties koka logus?

Galvenā koka logu priekšrocība, dabīgs materiāls. Arguments, ka koks ir “dabīgs materiāls”, pārsit jebkura “sausiņa” siltumtehniskos koeficentus. Koka logi “sasilda” jebkuras mājas telpas. Tos pielieto galvenokārt privātmājās. Koka logus pielieto vēsturiskās mājās un apbūvēs.

Mīnusi.

Koka logi ir samērā dārgs prieks. Koka logi, kurus izgatavo no līmētas priede, ir nosacīti “mīksts” materiāls. Jebkurš neuzmanīgs piesitiens, var atstāt robus koka virsmā. Logu krāsa ir jāatjauno ik pēc 5-6 gadiem, jo saules stari izdedzina koka virsmas apdari.

Ja Jūs vēlaties izmantot koka logus no ozola, vai oša materiāla, tad tas pārtop no samērā dārga prieka, par ļoti dārgu un ekskluzīvu preci.

 

Kādus logus izvēlēties, galu galā?

Sākam ar nozīmīgāko:

1.Stikla paketes.

Stikla pakete aizņem apmēram 80% no loga ailas laukuma. Tas nozīmē, ka stikla pakete aiztur “lauvas tiesu”visu siltuma zudumu. Tā ir loga svarīgākā komponente!

-ar 2-stiklu pakete(2k4LowE)Ug=1.1W/m2K, komplektē logus kā pamata standarta variantu.

-ar 3-stiklu paketi(3k4LowE)Ug=0.5-0.7W/m2K, Jūs saņemiet siltākus logus, bet arī dārgākus.

-ar dažāda biezuma stikliem stikla paketē, Jūs uzlabojat skaņas izolāciju (piemēram; stikla pakete 4-16-4LowE skaņas izolācija Rw=30(-1-4)dB bet, ja paketi kombinē ar 4+ 6mm biezu stiklu 4-14-6LowE skaņas izolācija Rw=34(-1-4)dB)

-Ja Jūs izvēlaties saules atstarojošos vai tonētos stiklus, Jums jārēķināsar to, ka stikliem būs ar speciālu pārklājumu, kas nozīmē to, ka Jūs zaudēsiet lielu daļu dienas gaismas(līdz pat 50%), kas iekļūst telpā caurspīdīgu stiklu gadījumā. Padomājiet, vai Jūs gribat rudenī, ziemā un agrā pavasarī dzīvot puskrēslā, vai, ar ieslēgtu iekšējo apgaismojumu?

2.Loga profila šķērsgriezums.

Jo resnāks profils (profila iebūves dziļums mm), jo tas ir siltāks. Automātiski, materiālietilpība lielāka, profils dārgāks. Tas attiecas uz visām profilu sistēmām(nav tik būtiski, kas ir profilu ražotājs), pvc (70-74-80-85-92-utt) (aluminija (60-68-78-94-utt) vai koka (IV68-IV78-IV92-utt) profili.

3.Logu veršanās mehānismi (furnitūra).

Logu vēršanās mehānisms lielākajai daļai pvc un koka logiem ir standartizēti un universāli. Atšķirības tehniskajā izpildījumā ir nenozīmīgas. (Piemēram; Siegenia, Roto, Maco, Winkhaus, utt) Cenas svārstās +-10-15% robežās. Aluminija profiliem, dažām sistēmām (piemēram Ponzio, Alutech,u.c) var piemērot pvc logu furnitūru, ks ir lētāk. Aluminija profilu sistēmai SCHUCO vai REYNAERS ir izstrādātas savas furnitūras, kuras ir dārgākas gan cenā, gan apkalpošanā.

4.Logu gabarītizmēri.

Šeit ejam no mazākiem izmēriem uz lielākiem.Cenas seko, no lētākas uz dārgāku. Jo mazāki loga gabarīti, jo mazāka šķērsgriezuma profils jāizmanto (tiek rēķinātas statiskās un dinamiskās slodzes loga profilam, un loga iebūves augstums). Jo mazāki logi, jo stikla pakete jāizmanto ar plānākiem stikliem 4+4mm. No 3,5m2 stikla kaukuma, jau stikla paketē jāliek vismaz viens 6mm stikls, virs 4,5m2 stikla laukuma, paketē jāliek jau divi 6mm stikli, utt. Tā palielinās loga izmaksas.

Piemēram;

-sērijveida logiem izmēri ir no 900 x 1500mm līdz 3-daļu logam 2950 x 1500mm, tiem pilnīgi pietiek ar standarta profiliem(70mm), standarta stikla paketes (2k4LowE) un standarta furnitūras (Maco). Optimāli no cenas un siltumtehniskā viedokļa. Jāpiezīmē, ka arī transporta un montāžas izdevumi šādu gabarīta logiem ir pieņemami.

-vēlaties skatlogu uz jūru 2500 x 4000mm . Jāizvēlas stiprāki (biezāki) logu profili, un biezāki stikli stikla paketēs (6-8-10mm). Jārēķinās ar dārgākiem transporta pakalpojumiem. Jāplāno iekraušanas-izkraušanas tehniku un mehānismus. Tas pats attiecs uz montāžu, šeit, divi montāžnieki nespēs pacelt stikla paketi, kura svērs vismaz 400-500 kg.Viss ir iespējams, bet, par peizāžu ir jāpiemaksā.

 

Logu aprēķinus var pasūtīt e-pastā :info@loguvirs.lv

Tehniskā konsultācija  mob +371 29220818

Pasūtīt logus tūlīt!!! Pēc pasūtījuma saņemšanas, mūsu menedžeris sazināsies ar jums vienas dienas laikā.
Pasūtīt!